Złączki rurowe Eurac – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Written by
system rurowy

Każda instalacja wykorzystująca rurki, wymaga ich łączenia. Nie tylko ze względu na chęć uzyskania odpowiedniej długości, ale także celem takiego rozprowadzenia jej, aby jak najlepiej spełniała swoje zadanie. Aktualnie najpopularniejsze rozwiązania to te, polegające na łączenie metodą spawania elementów, a także wykorzystując specjalne złączki. Metoda ta, jest o tyle wygodna i sprawdzona, że w przypadku, jeśli zechcemy dokonać jakichkolwiek zmian w zakresie prowadzonej instalacji, wystarczy zmienić łącznik, na inny element. Planując, bądź realizując instalację centralnego odkurzania, czy innych form odpylania, warto tradycyjne łączniki, zastąpić bezkołnierzowymi złączkami rurowymi Eurac. Umożliwi to na dokonywanie istotnych zmian zarówno na etapie wykonywania prac instalacyjnych, ale także już po zakończeniu wszelkich robót. 

Czym wyróżniają się złączki rurowe Eurac?

Złączki rurowe Eurac wykorzystywane mogą być do połączeń instalacji wykonanych z różnych materiałów. Doskonale sprawdzają się między innymi do łączenia rur z tworzyw sztucznych, szkła, czy gumy. Mimo iż na rynku dostępnych jest wiele systemów połączeń, złączki Eurac są zdecydowanym faworytem. Nie tylko ze względu na wyjątkowo uproszczoną metodę montażu, polegającą na umieszczeniu wewnątrz złączki dwóch końcówek rur, a następnie na skręceniu jej za pomocą śrub. Szczelność, a także wytrzymałość poszczególnych połączeń możliwa jest dzięki specjalnej ich budowie. Każda złączka posiada dwie tuleje: zewnętrzną oraz wewnętrzną, a także dodatkową wkładkę uszczelniającą. Złączki rurowe Eurac wyposażone zostały w specjalny element ze stali nierdzewnej, dzięki któremu możliwe jest swobodne odprowadzanie ładunków elektrycznych. Co ważne, uszczelki w złączkach rurowych Eurac, w zależności od typu mogą wykorzystywane być do różnych zastosowań. Sprawdzą się więc zarówno w przemyśle, branży spożywczej, ale bez problemu można korzystać z nich pod wpływem wysokiej temperatury. Złączki rurowe Eurac oprócz swoich bogatych zastosowań, są także korzystne cenowo.

Złączki rurowe Eurac – dopasowane do potrzeb

Złączki rurowe Eurac są nie tylko odpowiednie do użytkowania w różnych branżach przemysłu, ze względu na swoje właściwości fizyczne. To także rozwiązanie, które dzięki szerokiemu przekrojowi oferowanych złączek, pozwala na wykorzystanie ich niezależnie od posiadanej instalacji. Oferowane połączenia rurowe Eurac dostępne są aż w sześciu wariantach. W zależności od potrzeb i wykorzystania, złączki oferowane są w różnych średnicach, a także długościach. Poszczególne typy, wykonane są także z materiałów, które pozwalają na segregację ich względem zastosowania. Wyróżniamy połączenia znakowane jako M, L – do potrzeb odkurzaczy centralnych i systemów odpylania, H, HL – używane do transportu produktów o małym oraz dużym skoncentrowaniu, HX – wykorzystywane do transportu wysokoskoncentrowanych produktów, a także EX – używanych wtedy, kiedy niezbędne jest, regularne czyszczenie instalacji. Złączki produkowane są odpowiednio ze stali nierdzewnej i ocynkowanej stali węglowej.

Article Categories:
Motoryzacja i technika

Comments are closed.

Shares