Żel intymny – dlaczego warto mieć go zawsze pod ręką?

Written by
lubrykanty

Stres, ciągłe przemęczenie, nadmiar obowiązków – to tylko niektóre czynniki, które wpływają na nasze samopoczucie, powodując rozdrażnienie, a w konsekwencji nawet spadek libido. Badania pokazują, że nasze niezadowolenie z życia codziennego przekłada się na relacje z partnerem i również oddziałuje na nasze życie seksualne. Czy są zatem sprawdzone metody na zredukowanie stresu? Okazuje się, że najprostszym sposobem na „rozładowanie” napięcia jest dotyk, który działa na nas odstresowująco, powodując odprężenie dla całego organizmu. Dodatkowo masaż z użyciem odpowiedniego żelu intymnego czy olejku może nie tylko sprawić nam przyjemność, ale też urozmaicić nasze życie intymne.

Postaw na więcej doznań w swoim życiu

Masz wrażenie, że Twoje życie intymne w ostatnim czasie nie jest już tak satysfakcjonujące, jak dawniej? A może chciałbyś wprowadzić jakieś urozmaicenia do swojej sypialni? Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się żele nawilżające. Są to produkty, które dedykowane są zarówno dla użytku w okolicach intymnych, jak i do masażu całego ciała. Są one bezpiecznie dla naszego zdrowia, nie zawierają bowiem konserwantów, nie posiadają również w swoim składzie substancji zapachowych, dlatego są również odpowiednie dla alergików. Można je stosować zarówno z prezerwatywą, jak i bez niej. Nadrzędnym celem lubrykantów jest przede wszystkim nawilżenie narządów płciowych oraz zapobieganie potencjalnym otarciom czy uszkodzeniom. Lubrykanty zatem doskonale sprawdzają się podczas stosunku (jako nawilżenie okolic intymnych), nasilając nasze doznania i odczucia. Okazuje się również, że żele intymne zwiększają skuteczność prezerwatyw ze względu na ich zwiększony poślizg i mniejsze napięcie na prezerwatywę, co zmniejsza ryzyko potencjalnego pęknięcia. Żel intymny jest również pomocy dla par, które planują zajście w ciążę. Jego konsystencja, przypominająca śluz ułatwia plemnikom przemieszczanie się, zwiększając tym samym szanse na zajście w ciążę. Żel nawilżający sprawdzi się również jako delikatny środek do masażu całego ciała po ciężkim i stresującym dniu. Zazwyczaj jest on łatwo zmywalny, zatem nie pozostawia plam na skórze, nawilża ją odpowiednio, pobudzając odpowiednio wszystkie zmysły. Jak zatem widać, żel intymny ma wiele zastosowań – wpływa na znaczną poprawę naszego życia intymnego i zapobiega suchości pochwy. Stosuje się go bardzo często w celu urozmaicenia życia seksualnego i zintensyfikowania doznań. To niezbędny produkt, który powinien znajdować się w każdej sypialni.

Jak wybrać odpowiedni żel intymny?

Podczas wyboru odpowiedniego żelu intymnego, warto pamiętać o tym, by nie podrażniał on i nie uczulał, zatem powinien go wyróżniać prosty skład – a jego podstawą powinna być woda i jedynie naturalne składniki. Istotne jest również to, aby lubrykant kupować w pewnym i bezpiecznym miejscu, takim jak apteka czy drogeria. Pamiętajmy o tym, że nasze zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze, a każdemu z nas należy się odrobina przyjemności.

Article Categories:
Porady i ciekawostki

Comments are closed.

Shares