Zasady współpracy z serwisem sprzątającym 

Written by
firma sprzątająca

Dobrze zorganizowana przestrzeń biurowa sprawi, że komfort pracy będzie stał na bardzo wysokim poziomie. Na jakich zasadach odbywa się współpraca z serwisem sprzątającym i na które elementy należy zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy?

Metraż biura

Każda firma sprzątająca przygotowuje ofertę na podstawie kilku kryteriów. Jednym z nich jest metraż. Najczęściej sprzątanie większej powierzchni jest droższe, choć wiele zależy również od specyfiki przestrzeni. W przypadku wielkich powierzchni biurowych koszty mogą bardzo się różnić, dlatego warto przeanalizować propozycje kilku firm i wybrać sprawdzoną, a zarazem uzasadnioną ekonomicznie opcję. Na sprzątaniu naprawdę można oszczędzić!

Częstotliwość wykonywania usług

Umowa dotycząca sprzątania biur obejmuje również częstotliwość wykonywania usługi. Jak wybrać najlepsze rozwiązanie? Właściwie nie ma w tej kwestii ograniczeń i można zdecydować się zarówno na codzienne sprzątanie, jak i cotygodniowe w zależności od rodzaju pracy.  W nowym budynku warto obserwować, jak bardzo biurowa przestrzeń ulega zanieczyszczeniom i na tej podstawie wybrać dogodne rozwiązanie. Ponadto należy ustalić godziny i dni wykonywanej pracy. Wówczas można stworzyć przejrzysty harmonogram, co będzie korzystne dla obydwu stron.

Zakres prac

Bardzo ważnym elementem, na który warto zwrócić przy sporządzaniu umowy z serwisem sprzątającym, jest zakres prac. Należy uwzględnić wszystkie pomieszczenia, które znajdują się w budynku i wypisać wszystkie czynności, które powinny być tam wykonywane. Dzięki temu firma sprzątająca będzie mogła opracować szczegółową listę zadań dla pracownika, aby znacznie usprawnić usługi.

Niekiedy mogą pojawić się niestandardowe zabrudzenia, o których nie wspomina się w umowie. Wówczas wycena prowadzona będzie indywidualnie. Zdecydowanie warto wybrać serwis, który sprosta tego typu zadaniom i być gotowym na nieprzewidziane sytuacje.  Ponadto niejedna firma sprzątająca oferuje możliwość realizacji dodatkowych usług. Mowa tu np. o pielęgnowaniu zieleni, maszynowym praniu dywanów czy ozonowaniu pomieszczeń. To oczywiście tylko niektóre propozycje, jakie może zaproponować fachowy serwis.

Kilka niezbędnych porad

Warto poinformować serwis sprzątający o liczbie stanowisk. Pozwoli to określić zasoby potrzebne do perfekcyjnej realizacji usług. Kolejnym ważnym punktem jest jasne przedstawienie swoich oczekiwań, gdyż każda firma może mieć zupełnie inną specyfikę pracy i niekiedy sprzątanie przebiega nieco inaczej niż zazwyczaj.

Nie ulega wątpliwości, że sprzątanie biur powinno odbywać się szybko, sprawnie i profesjonalnie. Przed wyborem firmy warto więc rzucić okiem na opinie klientów oraz rynkową renomę. Pozytywne oceny mogą napawać optymizmem, jednak to nie wszystko. Dobrze jest upewnić się, czy pracownicy serwisu sprzątającego zostali odpowiednio przeszkoleni. Ponadto powinni korzystać z wysokiej jakości środków, dzięki którym czyszczenie różnych powierzchni będzie bardzo skuteczne.

Article Categories:
Finanse i biznes

Comments are closed.

Shares