Urządzasz imprezę firmową? Postaw na kontakt z zielenią!

Written by
eventy firmowe

Roślinność i kontakt z naturą wpływają korzystnie na ciało i umysł człowieka. Badania wskazują na pozytywny wpływ roślin na samopoczucie przebywających w ich otoczeniu osób. I nie są to wnioski anonimowych „amerykańskich naukowców”. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC i Politechnika Śląska przeanalizowały oddziaływanie roślin na pracowników w biurach wielu dużych firm. Wyniki zdecydowanie potwierdzają dobroczynne działanie natury.

Pozytywny wpływ zieleni na pracowników

Firma Google posiada w swoich placówkach na całym świecie „zielone pokoje” – sale wypełnione roślinnością po brzegi. Są to pomieszczenia pozwalające pracownikom na odrobinę relaksu i odpoczynku lub przeprowadzenie spotkania biznesowego w wyciszających warunkach. Niewiele przedsiębiorstw może sobie jednak pozwolić na taką ekstrawagancję, a polskie realia to częściej paproć w biurze. Jednak event firmowy jest okazją, podczas której można wykorzystać informacje o wpływie zieleni na kondycję i efektywność pracowników.

Gdzie szukać miejsca na imprezę firmową wśród zieleni?

Organizacja wydarzenia firmowego wymaga nienagannej logistyki i zadbania o wiele aspektów. Program, gastronomia i bezpieczeństwo to tylko niektóre z nich. Bardzo dobrym rozwiązaniem, które gwarantuje uniknięcie wielu problemów na etapie planowania oraz realizacji, jest restauracja z dużym ogrodem. Oprócz organizacyjnego wsparcia lokal dysponujący pięknym terenem prywatnym dookoła budynku to zagwarantowanie dobrego nastroju zaproszonych gości oraz wyjście naprzeciw obecnym trendom, zgodnie z którymi niemal wszyscy zapełniają swoje mieszkania i domy bujną roślinnością. Znalezienie takiego miejsca wcale nie musi stanowić wyzwania. Elegancka, klasyczna ale i nowoczesna restauracja z oranżerią otoczoną połaciami zieleni znajduje się nawet w centrum Warszawy. Mowa o lokalu Villa Foksal, który od 25 lat specjalizuje się w imprezach z klasą, niebanalnym jedzeniem i wszelkimi udogodnieniami technicznymi, jakie można zaproponować na łonie natury. Ogród Villi Foksal mieści od 300 do 500 gości (w zależności czy są to miejsca siedzące czy stojące), a pracownicy posiadają wiedzę oraz rozwiązania sprzętowe zapewniające gościom bezpieczeństwo oraz komfort.

Popularne obawy w związku z organizacją eventu w ogrodzie

Łono natury to wspaniały motyw przewodni imprezy i towarzysz eventu firmowego. Natura to jednak nie tylko zbawienny wpływ zieleni na człowieka, ale także zmieniające się warunki atmosferyczne czy nieproszeni goście imprezy – owady. Pogoda oraz komary czy muchy nie stanowią jednak problemu w przypadku imprezy na terenie Villi Foksal. Restauracja posiada profesjonalną i pasującą do wydarzenia w każdym stylu oranżerię oraz ogrzewacze i bardzo dyskretne urządzenia odstraszające owady, dzięki czemu zapewnia możliwość korzystania z zalet swojego ogrodu, skutecznie eliminując wszelkie niedogodności.

Impreza firmowa pod gołym niebem – dobrze zorganizowana jest połączeniem korzyści płynących z obcowania z naturą, oryginalnego charakteru wydarzenia, które zapada w pamięć na długie lata i osiągnięcia celów biznesowych lub integracyjnych.

Article Categories:
Finanse i biznes · Porady i ciekawostki

Comments are closed.

Shares