Przemysł oczekuje od turbosprężarek wydajności, minimalnych kosztów eksploatacji oraz niezawodnego na lata mechanizmu, a w tym specjalizuje się niemiecka marka BOGE z ponad 100-letnimi tradycjami. Czym wyróżniają się turbosprężarki BOGE na tle konkurencji i czy warto w urządzenia zainwestować?
Najważniejsze kwestie techniczne i niskie koszty eksploatacji maszyny
Turbosprężarki BOGE to urządzenia bez wtrysku oleju, a zatem czyste, ekologiczne, które nie wpływają negatywnie na środowisko naturalne, a jednocześnie pracują w trybie ciągłym oraz przerywanym. To zapewnia większą elastyczność dla przemysłu. BOGE przy projektowaniu turbosprężarek ogranicza liczbę elementów, a to przekłada się realnie na niższe koszty serwisu i na zwiększoną żywotność. Wewnętrzne statystyki producenta mówią o około 30% redukcji wydatków na konserwację. Urządzenia spełniają normy ISO dotyczące klasy sprężonego powietrza oraz naturalnie eliminują problem wycieków oleju. Turbosprężarki BOGE chwali się za niski hałas, za niezawodny napęd produkowany w Niemczech, za bardzo niskie zużycie energii. W roku 2022 roku to jeden z najważniejszych czynników dla przemysłu, który często stanowi o być, albo nie być na rynku.
Uniwersalne zastosowanie w wielu gałęziach gospodarki
Brak oleju w produkowanym sprężonym powietrzu oznacza bardzo szerokie wykorzystanie technologii, czy to w pracy z ludźmi, czy towarami wrażliwymi, żywnością, w medycynie, przy tworzywach sztucznych. Marka wychodzi też do hobbystów z kompaktowymi modelami o mocy 55 kW. Bardziej mobilne turbosprężarki bez oleju w maszynie to spora nowość przy poważniejszych zastosowaniach przemysłowych. Do tej pory w branży rządziły urządzenia olejowe, ale stopniowo wypierane przez bezolejowe ze względu na większy komfort serwisowania i niższe koszty naprawy. W turbosprężarkach BOGE pojawiają się tytanowe wirniki i komponenty premium. To niespotykana przewaga konkurencyjna. Maszyna utrzymuje cały czas optymalny dla ludzkiego ucha poziom hałasu, który nie przekracza 69-70 dB. Dzięki temu turbosprężarki wstawia się blisko większych stacji roboczych. BOGE mówi w materiałach o tysiącach godzin pracy turbosprężarki, bez problemów dla operatora.
Podsumowanie zalet turbosprężarki BOGE:
- niewiele elementów konstrukcyjnych w celu obniżenia kosztów naprawy,
- niski hałas i brak negatywnego wpływu na środowisko,
- bezolejowa technologia oznacza brak problemów z utylizacją i filtracją,
- wiele trybów pracy i częstotliwość powietrza dopasowana do bieżącego zapotrzebowania,
- niskie zużycie energetyczne, a to szczególna korzyść dla przemysłu,
- wyjście w stronę niewielkich zakładów produkcyjnych, a nawet hobbystów.
Na zakończenie
Niemiecka jakość BOGE, a także skierowanie turbosprężarek do niewielkich zakładów produkcyjnych i do klientów podejmujących decyzje inwestycyjne na podstawie ceny to ciekawy i opłacalny kierunek dla marki. Oczywiście nowa grupa docelowa nie oznacza w żadnym wypadku pogorszenia poziomu konstrukcji turbosprężarki. Według danych technicznych wręcz przeciwnie.