Torty z opłatkami – idealne podczas imprezy z motywem

Written by
tort z opłatkami

Torty z opłatkami cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ dają możliwość personalizacji i dostosowania ich wyglądu do motywu imprezy. Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań, są opłatki na torty dla dzieci z bohaterami ich ulubionych bajek. Jednak tak naprawdę tort z opłatkiem może być idealnym rozwiązaniem nie tylko w przypadku imprez dziecięcych.

Opłatki waflowe i cukrowe

Opłatki na torty dzieli się na dwie grupy:

  • waflowe,
  • cukrowe (cienka warstwa masy cukrowej).

Niewątpliwą zaletą opłatków cukrowych jest fakt, że jakość wydrukowanej na nich ilustracji jest wyższa. Kolory są żywsze w porównaniu do tych, które uzyskuje się na opłatku waflowym. Dlatego warto rozważyć wybór tego rodzaj opłatków, jeśli zależy nam na kolorowych ilustracjach (np. w przypadku tortu dla dziecka).

Jeśli samodzielnie przygotowujesz tort z opłatkiem, musisz pamiętać o kilku ważnych wskazówkach dotyczących nakładania opłatka. Przede wszystkim zwróć uwagę na, jakie podłoże go nakładasz. Jeśli jest to śmietana, to w przypadku opłatka waflowego, nałóż go przy użyciu specjalnego żelu. W przypadku, gdy go nie posiadasz, połóż go na tort około 2-3 godziny przed podaniem.

Z kolei opłatki cukrowe w ogóle nie nadają się do tego typu tortów. Wydruk, który się na nich znajduje po prostu się rozpuści. Dlatego jeśli chcesz użyć opłatków cukrowych, przygotuj tort, np. z kremem maślanym czy ganche.

Na jakie okazje zamówić tort z opłatkiem?

Torty z opłatkami zyskują coraz większą popularność w przypadku imprez dziecięcych, np. urodzin czy Dnia Dziecka. Nic tak nie ucieszy Twojej pociechy, jak widok ulubionego bohatera bądź bohaterki z bajki/filmu na torcie przygotowanym specjalnie na dziecięcą imprezę. Z kolei jeśli masz dzieci w starszym wieku,  możesz umieścić na torcie, np. zdjęcie ulubionej wokalistki/wokalisty lub zespołu muzycznego.

Elegancka, dobrej jakości ilustracja na torcie może sprawić, że będzie on ozdobą stołu również podczas przyjęć organizowanych z okazji chrztu czy Komunii Świętej.

Nie jest jednak powiedziane, że tort z opłatkiem jest atrakcją tylko podczas imprez dla dzieci i nastolatków. W związku z tym, że możemy umieścić na nim nie tylko postać z bajki, ale i nasze zdjęcia, tego typu tort sprawdzi się również w przypadku wesel, imprez urodzinowych czy rocznicy ślubu.

Torty przyozdobione wybranym przez Ciebie wydrukiem, są również doskonałym rozwiązaniem, jeśli chodzi o coraz modniejsze imprezy z motywem. Możliwość umieszczenia na torcie dowolnego zdjęcia, jest dobrym pomysłem, jeśli chcemy dostosować wygląd tortu do motywu imprezy (np. styl hawajski, red carpet, piracki, kosmiczny, Dziki Zachód, lata 60.).

Tego typu wypieki zyskują na popularności, ponieważ dają duże możliwości, jeśli chodzi o ich personalizację. Nie dość, że są pyszne to jeszcze dzięki zamieszczonym na nich zdjęciom, mogą przywoływać miłe wspomnienia. Spersonalizowany tort, z ulubionym zdjęciem może być formą prezentu dla solenizanta czy solenizantki. Z pewnością każdy doceni wypiek, który znacznie różni się od standardowych produktów, jakie możemy dostać w cukierni.

inspiracja: cukierniabizon.pl – dobra cukiernia Warszawa

Article Categories:
Porady i ciekawostki

Comments are closed.

Shares