System rurowy Jacobs – wydajny i bezpieczny

Written by
system rurowy Jacobs

Systemy rurowe są powszechnie wykorzystywane w bardzo wielu procesach produkcyjnych. Dzięki nim można transportować różne mieszanki, materiały sypkie, czy też substancje w sposób efektywny i bezpieczny. Warto w tym względzie poznać najwyższej jakości system rurowy Jacob, który poniżej opisujemy.

System rurowy Jacobs – charakterystyka

Historia marki Jacobs rozpoczyna się już w 1924 roku, kiedy to niemiecki inżynier Friedrich Jacob założył swoją firmę. Od samego początku technolodzy skupili się na stworzeniu systemu rurowego transportującego materiały sypkie w najwyższym standardzie. Efektem ich prac jest stworzenie wyjątkowo wytrzymałych nawet na najcięższe warunki pracy systemów rurowych. Solidne materiały to jednak niejedyna rzecz charakterystyczna dla produktów sygnowanych tym niebiesko-białym logotypem.  To, co wyróżnia je spośród innych wyrobów dostępnych na rynku to szereg innowacyjnych rozwiązań, które tu zastosowano. Wśród nich wymienić należy, przede wszystkim wywijane obrzeże i specjalny kołnierz. Pierwsze rozwiązanie pozwala na efektywne łącznie ze sobą poszczególnych elementów rurociągów. Kiedy w jego skład wchodzą rury o średnicy od DN 60 do DN 400, to wówczas zespala się je obejmami i uszczelkami. Pierwszy wymieniony element występuje w dwóch rodzajach łącznych, czyli jako obejmy z klamrą zaciskową oraz obejmy dwuśrubowe. Same uszczelki natomiast posiadają cechy dopuszczające ich użycie do żywności, co ma kluczowe znaczenie w przypadku działania np. z ziarnami zbóż.

Zalety i zastosowanie systemu rurowego Jacobs

Wysoka jakość wykonania musi łączyć się z solidnymi zaletami przedstawianego systemu rurowego. I faktycznie tak jest, a za kilka z nich można uznać długotrwałość oraz łatwość czyszczenia. Co ciekawe pomimo zaawansowanych rozwiązań cechuje się on prostotą w montażową. Oczywiście wiadome jest, że zawsze warto powierzyć to zadanie specjalistom, którzy posiadają już doświadczenie w takich pracach. Sama marka Jacobs może pochwalić się też największym w Europie magazynem elementów gotowych, dzięki czemu można szybko uzyskać dostęp do wszelkich niezbędnych części zamiennych. Jak na wysokiej klasy sprzęt przesyłowy przystało, system Jacobs specjalnym atestem został dopuszczony do kontaktu z żywnością, o czym zresztą wspominaliśmy już wcześniej. Dodatkowo posiada on także certyfikat poświadczający jego odporność na wybuchowe ciśnienie. Zastosowanie specjalnych przewodów uziemiających zwiększa natomiast bezpieczeństwo poprzez niwelowanie ryzyka powstania ładunków elektrostatycznych.

Dodajmy, że zastosowane tu inteligentne rozwiązania sprawiają, że systemy rurowe Jacobs są niezwykle szczelne i rzadko się psują. Oczywiście jak zawsze bardzo istotne jest regularne serwisowanie całego systemu, dzięki czemu usuniemy nawet najdrobniejsze usterki mogące przyczynić się do poważnej awarii.

System rurowy Jacobs – gdzie znajdzie stosowanie?

Tak solidny i przemyślany konstrukcyjnie system rurowy ma rzecz jasna swoje szerokie zastosowanie w przemyśle. Szczególnie dobrze sprawdzi się w sektorze spożywczym i chemicznym. Reasumując, można śmiało powiedzieć, że należy on do najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku i naprawdę trudno o lepszy wybór.

Article Categories:
Finanse i biznes

Comments are closed.

Shares