Przygotuj się na sezon narciarski już teraz!

Written by
sklepy sportowe zakopane

Gdy nadchodzi sezon zimowy, mnóstwo osób wybiera się w góry, aby pojeździć na nartach lub desce snowboardowej. Co najmniej miesiąc przed planowanym wyjazdem należy przygotować swój sprzęt do intensywnej eksploatacji. Wymaga on przede wszystkim rzetelnego przeglądu technicznego i kompleksowej konserwacji. Często zachodzi też konieczność zakupu nowych elementów wyposażenia.

Praktyczne wskazówki dla poczatkujących miłośników białego szaleństwa

Zarówno w przypadku nart, jak i desek snowboardowych zaleca się najpierw ich dokładne oczyszczenie z zaschniętego brudu, starego smaru, soli drogowej i innych niepożądanych naleciałości. Najlepiej robić to za pomocą miękkiej szmatki oraz dedykowanego preparatu. Kolejnym krokiem powinno być zweryfikowanie powierzchni pod kątem ewentualnych pęknięć, rozwarstwień, zarysowań czy ubytków. Jeśli zauważymy poważne usterki, to rozsądnym rozwiązaniem jest oddanie sprzętu do profesjonalnego serwisu. W przeciwnym razie czynności konserwacyjne można z powodzeniem wykonać samodzielnie, zaczynając od naostrzenia krawędzi stępionych wskutek jazdy po oblodzonym śniegu. Służy do tego ostrzałka z pilnikiem i specjalny kamień ceramiczny. Nie obejdzie się również bez:

  • wypełnienia niedoskonałości polietylenowym środkiem naprawczym
  • przetarcia ślizgu drobnym papierem ściernym
  • równomiernego pokrycia desek smarem (na sucho bądź z wykorzystaniem żelazka)
  • porządnego wyszczotkowania powierzchni szczotką z końskim włosiem
  • umiejętnej regulacji wiązań (dla ograniczenia ryzyka upadku, a tym samym kontuzji)

To ostanie zadanie warto powierzyć fachowcom, którzy dysponują odpowiednimi urządzeniami diagnostycznymi. Uwzględniają one szereg parametrów, takich jak waga, wiek czy styl jazdy użytkownika sprzętu.

Pamiętajmy o uzupełnieniu brakujących akcesoriów

Przygotowanie do sezonu zimowego polega nie tylko na właściwej konserwacji nart lub deski snowboardowej, ale także na sprawdzeniu, czy poszczególne elementy wyposażenia są utrzymane w wystarczająco dobrym stanie. Potencjalne uszkodzenia mogą bowiem stanowić bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Wszelkie niezbędne rzeczy kupimy bez problemu w nowoczesnej galerii handlowej Krupówki 40, zlokalizowanej w samym centrum Zakopanego. Jeśli np. interesuje nas wygodna odzież (kurtka, spodnie, koszulka z długim rękawem, bluza itp.), to znajdziemy ją w sklepie The North Face, Polar Sport, Napapijri, Guess, Calvin Klein czy Wrangler. Z kolei gogle, buty, narty, deski, kaski, kijki, ochraniacze, wiązania, torby i pokrowce są łatwo dostępne choćby w sklepach Fisher ProShop, Dynafit i Salomon. Wymienione marki oferują oczywiście asortyment najwyższej jakości.

Kierowanie się wskazówkami zawartymi w niniejszym artykule zagwarantuje nam czerpanie ogromnej przyjemności z szusowania po śniegu, a dodatkowo zapewni maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Article Categories:
Moda i styl

Comments are closed.

Shares