Ozdoby na chrzest – najnowsze trendy

Written by
ozdoby na chrzest

Chrzest dziecka to bez wątpienia wyjątkowa okazja. Warto więc zadbać o szczegóły, takie jak wystrój sali, dodatki, a także program imprezy. Dzięki tym detalom wydarzenie stanie się naprawdę wyjątkowe i godne zapamiętania – będziemy bogatsi o niezwykłe wspomnienia, które za kilka lub kilkanaście lat przywiodą uśmiech na nasze twarze.

Aranżacja sali na chrzest – o czym musimy pamiętać?

Gry rezerwujemy salę na chrzest, musimy pamiętać o kilku kwestiach. Pierwszą z nich jest wydzielenie specjalnego miejsca dla dzieci, w którym będą mogły się rozerwać. Żadne przejęcie z udziałem najmłodszych  nie może się odbyć, jeśli nie znajdą się na nim balony helowe. To niesamowite, ile radości potrafią one dostarczyć naszym pociechom. Warto pamiętać, aby oprócz samych balonów na sali znalazły się patyczki do balonów, wstążki, a także obciążniki. Oczywiście prócz dostarczenia rozrywki najmłodszym, balony idealnie pełnią funkcję ozdobną. Idealnym wyborem na dekorację z okazji chrztu są balony foliowe w bieli – serca czy klasyczne kule to bezpieczne i sprawdzone rozwiązanie. Warto również pokusić się o wybór wzorów z motywami religijnymi czy napisami tematycznymi.

Doniosły klimat uroczystości podkreślony odpowiednimi dodatkami

Skoro dzieci już są zajęte balonami, czas zrobić coś z myślą o dorosłych uczestnikach przyjęcia z okazji chrztu. Chodzi tu mianowicie o wystrój sali. W stworzeniu wyjątkowej aranżacji pomogą nam ozdoby na chrzest, które pozwolą podkreślić niepowtarzalną atmosferę całego wydarzenia. Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się złote dekoracje na chrzest. Pozwalają one nadać estetyce sali nieco wytwornego klimatu. Podobnie będzie, jeśli chodzi o srebrne dekoracje. Te okazują się nieco bardziej neutralne – w związku z czym dobrze będzie je połączyć z jakimiś intensywniejszymi kolorami na sali.

Lampiony ozdobne i kule papierowe

Bardzo interesującą propozycją, przy pomocy której możemy urozmaicić wystrój sali podczas chrztu, są lampiony ozdobne. Umieszczenie kilku z nich nad stołem będzie stanowić bardzo subtelny dodatek. Dzięki temu miejsce stanie się dużo bardziej klimatyczne. Od wielu sezonów popularnością cieszą się także kule papierowe i rozety, z których wyczarować można bardzo gustowne dekoracje – inspiracji jest mnóstwo!

Girlandy

Innym pomysłem na dekorację są papierowe tematyczne girlandy. Rozciągnięcie kilku po całej długości sali pozwala wydobyć z niej maksimum potencjału i zupełnie odmienić wnętrze! Ich lekkość i efekt „wypełnienia”, jaki tworzą doskonale wpiszą się w klimat uroczystości. Dzięki nim można także stworzyć miły kącik do zdjęć lub podkreślić np. słodki stół, czy miejsce na zdjęcia. Tego typu wyjście estetyczne warto wziąć pod uwagę tym bardziej, że jest stosunkowo tanie. Girlandy wykonywane są bowiem z papieru, a ten charakteryzuje się bardzo niskim kosztem pozyskania. W związku z tym możemy ładnie ozdobić nawet bardzo dużą salę i bez problemu zmieścić się we wcześniej ustalonym budżecie.

Article Tags:
Article Categories:
Dom i wnętrze

Comments are closed.

Shares