Najnowsze osiągnięcia stomatologii estetycznej – sprawdź, jak poprawić wygląd Twojego uśmiechu!

Written by
licówki porcelanowe Warszawa

Zdrowe i ładne zęby to marzenie wielu pacjentów. Można je urzeczywistnić z pomocą nowoczesnej stomatologii, która pozwala nie tylko poprawić estetykę, ale i wręcz zaprojektować uśmiech na nowo. Poznaj zatem najnowsze osiągnięcia stomatologii estetycznej!

Stomatologia stanowi jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi medycyny. Dzięki jej nowoczesnym narzędziom, możliwe jest uratowanie nawet tych zębów, które wcześniej byłyby skazane na ekstrakcję. Co więcej, zabiegi są coraz bardziej komfortowe dla pacjentów, mniej inwazyjne, bezbolesne i przyjazne także dla tych, którzy do tej pory bali się korzystać z usług dentysty. Oprócz tego, stomatologia pozwala pozbyć się kompleksów, odzyskać pewność siebie, a także poczucie atrakcyjności. Jakie konkretnie rozwiązania oferuje?

Szybka i spektakularna metamorfoza uśmiechu – czy to możliwe?

Tak! Co więcej, metamorfoza uśmiechu może być całkowicie bezbolesna i komfortowa dla pacjenta. Jest to możliwe za sprawą nowoczesnych licówek E-max, które zapewniają wysoką estetykę przy jednocześnie niskiej inwazyjności.

Co to są licówki E-max i dlaczego są takie wyjątkowe? Licówki to bardzo cienkie płatki porcelany o grubości ok. 0,1-0,2 mm. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii oraz wysokiej jakości ceramiki dwukrzemowo-litowej, udało się uzyskać twardość i wytrzymałość porównywalne do naturalnego szkliwa. Warto też dodać, że licówki E-max są nawet trzykrotnie odporniejsze na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, niż ceramika szklana.

Jeśli chodzi o kwestie estetyczne, licówki potrafią ukryć przebarwienia i wypełnienia, skorygować kształt czy całkowicie zmienić kolor zębów. Doskonale imitują barwę i fakturę naturalnego uzębienia, dzięki czemu trudno jest je od niego odróżnić.

Indywidualne projektowanie uśmiechu

Do tej pory na pełen efekt korygowania uśmiechu należało poczekać, aż do momentu ukończenia leczenia i założenia uzupełnień protetycznych. Proces ten wymagał wysokiego zaufania pacjenta do lekarza, dużego zaangażowania czasowego i sporych nakładów finansowych. Natomiast dziś w wielu nowoczesnych gabinetach dostępne jest DSD, czyli Digital Smile Design.

DSD stanowi cyfrową metodę indywidualnego projektowania uśmiechu. Dzięki temu rozwiązaniu można od razu podejrzeć efekty, jakie uzyska pacjent, dokładnie zaplanować etapy leczenia, a także idealnie dopasować kształt i wielkość zębów. Spersonalizowanie uśmiechu pozwala precyzyjnie dopasować uzupełnienia, ale i uzyskać spektakularne efekty. Warto też zauważyć, że pacjent, który może podejrzeć ostateczny rezultat pracy stomatologa, jest bardziej zmotywowany i chętniej z nim współpracuje.

Skanery zewnątrzustne i drukarki 3D – precyzja, dokładność i niezawodność

Dotychczas wykonywanie prac protetycznych było dość czasochłonne i obarczone ryzykiem popełnienia błędu. Za ten ostatni mógł odpowiadać lekarz lub protetyk, a nierzadko również materiał czy metoda wytwarzania. Chodzi tutaj głównie o wyciski, które, jeśli zbyt długo zalegały w gabinecie, pracowni czy były przechowywane w niewłaściwych warunkach, mogły się zniekształcić, zaburzając warunki zgryzowe. Poza tym, mogły one zostać nieprawidłowo wykonane, nie posiadać w pełni odwzorowanej śluzówki, czy też bazować na kiepsko rozrobionej masie, na której powstały pęcherze.

Skanery zewnątrzustne, drukarki 3D oraz system CAD/CAM do minimum ograniczają ryzyko wystąpienia jakiegokolwiek błędu. Umożliwiają szybką, efektywną i niezwykle precyzyjną pracę. Dzięki skanerowi stomatolog skanuje jamę ustną pacjenta i bezzwłocznie przesyła plik do pracowni protetycznej, gdzie od razu mogą ruszyć dalsze działania. System CAD/CAM umożliwia stworzenie idealnie dopasowanej pracy protetycznej, natomiast drukarki 3D pozwalają na jej błyskawiczne wyprodukowanie.

Article Categories:
Zdrowie i uroda

Comments are closed.

Shares