Najlepsze kredki akwarelowe. Jak tworzyć prawdziwe dzieła sztuki?

Written by
Kredki

Kredki akwarelowe z wyglądu do złudzenia przypominają klasyczne kredki ołówkowe. Różnica kryje się jednak w ich wnętrzu. Akwarele to produkty łączące w sobie unikalne cechy kredek oraz farb. Jak malować kredkami akwarelowymi? Dlaczego warto po nie sięgać jak najczęściej? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule. Kredki akwarelowe. Dlaczego warto je wybrać?

Kredki akwarelowe zwane też kredkami wodnymi to jedne z tych unikalnych artykułów plastycznych, których walory docenią zarówno doświadczeni artyści, jak i amatorzy rysunku i sztuki.
Dają one ogromne spektrum zastosowań, bowiem można rysować nimi zarówno na suchym, jak i mokrym papierze. Bez względu na to, w czyich rękach się znajdą, gwarantują niepowtarzalny efekt końcowy. Jednak, aby ten warunek mógł zostać spełniony, produkty muszą być najwyżej jakości.

Kredki akwarelowe. Jak je stosować?

Jeżeli chodzi o sposób aplikacji akwareli, to tutaj również panuje dowolność. Wszystko zależy od upodobań, a także efektu końcowego, który artysta chce otrzymać.

1. Rysowanie jak zwykłymi kredkami

Kredki akwarelowe to jedne z tych produktów, które dają możliwość rysowania tak jak klasycznymi kredkami. Ich miękkie i wilgotne wnętrze przyczynia się do tego, że stawiane kreski są wyraziste i ostre. Można nimi malować zarówno po suchym, jak i ostrym papierze.

2. Zwilżanie pigmentu

W trakcie rysowania cenisz sobie niestandardowe rozwiązania? Chcesz otrzymać artystyczny efekt rozmycia? W tym celu zwilż końcówkę kredki w wodzie. Technikę tę warto wykorzystywać na końcowym etapie dzieła.

3. Nabieranie pigmentu pędzlem

Kolejnym sposobem jest nabieranie pigmentu zwilżonym pędzlem bezpośrednio z wkładu. Dzięki temu mieszanie kolorów oraz uzyskiwanie delikatniejszych linii staje się banalnie proste.

4. Rozcieńczanie wkładu

W tym celu konieczne jest użycie nożyka lub temperówki. Sproszkowany wkład należy wymieszać z wodą. Efekt do złudzenia przypomina delikatnie namoczone farby akwarelowe.

5. Mieszanie kolorów

Metoda ta polega na wymieszaniu nałożonych na papier wkładów. Tym sposobem możliwe jest uzyskanie niepowtarzalnych kolorów i odcieni, a także stworzenie wyjątkowego wykończenia obrazu.

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Porady i ciekawostki

Comments are closed.

Shares