Na czym polega powiększenie piersi przeszczepami własnej tkanki tłuszczowej?

Written by
chirurgia piersi

Od lat twoim największym kompleksem są małe piersi? Przez asymetryczny biust nie czujesz się atrakcyjnie i kobieco? A może wstydzisz się rozebrać przed partnerem? Koniecznie sprawdź, czym jest zabieg powiększania biustu za pomocą przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej i odzyskaj pewność siebie!

Piersi stanowią atrybut kobiecości. To one dodają seksapilu, ponętności, a także kształtują sylwetkę, nadając jej pożądanego kształtu klepsydry. Nic zatem dziwnego, że jednymi z najczęściej wykonywanych zabiegów są operacje plastyczne biustu. Dzięki nim panie mogą nie tylko pozbyć się uciążliwych kompleksów, ale przede wszystkim poczuć się atrakcyjnymi i pewnymi siebie kobietami, które nie muszą wstydzić się swojego ciała. Co więcej, nowoczesna medycyna estetyczna oferuje  skuteczne i bezpieczne zabiegi powiększania piersi. Jednym z nich jest właśnie przeszczep własnej tkanki tłuszczowej.

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej – co to takiego i dla kogo?

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej to nowoczesna metoda, która służy do powiększania oraz modelowania piersi. Dzięki wykorzystaniu naturalnego wypełniacza, ryzyko wystąpienia powikłań jest niewielkie, natomiast efekty bardzo naturalne. Zabieg polecany jest wszystkim kobietom, które borykają się z problemem małych lub asymetrycznych piersi, zniekształceniami pooperacyjnymi lub w wyniku odchudzania lub ciąży utraciły objętość i jędrność biustu. Za sprawą własnego tłuszczu możliwe jest nadanie pożądanej wielkości, kształtu, wypełnienie braków w tkance, a także uniesienie piersi, dzięki czemu będą one wyglądały na młodsze i bardziej jędrne.

Transfer tłuszczu – jak wygląda zabieg?

Zabieg składa się z dwóch etapów, a cała procedura przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Dzięki temu przeszczep tkanki tłuszczowej jest dla pacjenta całkowicie bezbolesny, bezpieczny i komfortowy. Pierwszy etap to liposukcja, czyli pobranie materiału z miejsc dawczych. Najczęściej tłuszcz odsysany jest z brzucha, ud, pośladków lub pleców. Drugi etap to wprowadzenie wypełniacza do piersi i nadanie im pożądanego kształtu. Tłuszcz wprowadzany jest stopniowo i delikatnie przy pomocy specjalnych kaniul do uzyskania zadowalających efektów.

Cała procedura trwa zwykle 1-2 godziny. Czas uzależniony jest od dostępności tkanki tłuszczowej oraz docelowej wielkości piersi. Ze względu na duże bezpieczeństwo tej metody, pacjentki po zabiegu mogą udać się do domu. Warto przestrzegać zaleceń lekarskich, do których należy m.in. noszenie specjalnej uciskowej bielizny, wstrzymanie się od podejmowania aktywności fizycznej czy dźwigania.

Chirurgia plastyczna w Warszawie – czy zabieg jest bezpieczny?

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej nie bez powodu jest tak chętnie wykorzystywany w medycynie estetycznej. Ta stanowi jeden z najlepszych materiałów do wypełnień, ponieważ jest w pełni tolerowana przez organizm pacjenta. Dzięki temu spada ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych, stanów zapalnych czy odrzutu, co zdarza się w przypadku klasycznych implantów piersi.

Co więcej, metoda idealnie nadaje się do modelowania ciała, ale i redukowania oznak starzenia. Doskonale wypełnia bruzdy, zmarszczki czy ubytki w tkance, dzięki czemu skóra staje się napięta i wygładzona.

Choć zabieg uchodzi za bezpieczny, warto wykonać go w sprawdzonej i renomowanej klinice, której specjaliści cieszą się dobrymi opiniami zadowolonych pacjentów.

Article Categories:
Zdrowie i uroda

Comments are closed.

Shares