Monitoring Dahua – za co doceniane są produkty tej marki?

Written by
system monitoringu

Wśród wydajnych systemów monitoringu znajdują się również zestawy oferowane przez firmę Dahua. To jeden z wiodących producentów systemów zabezpieczeń na rynek prywatny i biznesowy, który oferuje wysokiej jakości zestawy oparte o nowoczesne technologie. Produkty Dahua należą do najczęściej wybieranych zarówno przez profesjonalnych instalatorów, jak i klientów indywidualnych. Co należy do największych zalet monitoringu Dahua i jakie technologie są w nim wykorzystywane?

Produkty Dahua – za co są cenione na rynku?

Wysokiej jakości produkty Dahua wykorzystywane w systemach zabezpieczeń i systemach alarmowych posiadają wiele zalet, za które są cenione na rynku.

Kamery Dahua

Nowoczesne kamery monitoringu Dahua cechują się m.in.:

  • wysoką rozdzielczością nagrywania;
  • promiennikiem podczerwieni o dalekim zasięgu;
  • lepszym widzeniem w nocy (technologia Starlight);
  • szerokokątnymi obiektywami o dużym kącie widzenia;
  • optymalizacją rozmiarów nagrań rejestrowanego obrazu;
  • łatwością montażu, dzięki technologii PoE;
  • inteligentną analizą obrazu.

Dzięki temu zwiększa się wydajność całego systemu monitoringu, a jego obsługa jest wydajniejsza. Zarejestrowany przez kamery obraz cechuje się wysoką jakością, dzięki czemu z powodzeniem może być wykorzystywany jako materiał dowodowy, jeżeli zajdzie taka konieczność. Monitoring Dahua to nie tylko skuteczne zabezpieczenie, ale także ważny aspekt prewencyjny. Obecność kamer często działa odstraszająco na potencjalnych włamywaczy. Widzenie nocne pomaga w zabezpieczeniu nieruchomości przez 24 godziny na dobę.

Rejestratory Dahua

Warto zwrócić uwagę także na zalety rejestratorów marki Dahua. Charakteryzują się one możliwością nagrywania w wysokich rozdzielczościach, a także nowoczesną technologią ANR. Ta ostatnia odpowiada za automatyczną synchronizację zapisu w przypadku przerwania połączenia z kamerą. Optymalizacja kodowania pozwala na zaoszczędzenie nawet do 50% miejsca na dysku. Ponadto w rozwiązaniu zastosowano możliwość zdalnego dostępu w aplikacji mobilnej, detekcję ruchu, czy też zastępowanie starych nagrań w przypadku przekroczenia pojemności dysku, co wpływa na ciągłość rejestracji. Za te aspekty rejestratory firmy Dahua są cenione na rynku.

Jakie technologie wykorzystuje się w monitoring Dahua?

W monitoringu Dahua wykorzystuje się dwie podstawowe technologie. To IP oraz HDCVI. Technologia IP opiera swoje działania na protokole internetowym i stosowana jest w monitoringu wysokiej rozdzielczości. Z powodzeniem sprawdzi się w użytkowaniu wewnętrznym oraz zewnętrznym. Technologia IP pozwala na połączenie ze sobą poszczególnych elementów monitoringu za pomocą kabla teleinformatycznego i switcha. Następnie kamery mogą rejestrować obraz bezpośrednio na karcie pamięci lub przekazywać sygnał do rejestratora. Nowoczesna technologia IP WiFi pozwala na zbudowanie systemu monitoringu na bazie internetu bezprzewodowego.

Technologia HDCVI jest z nami zdecydowanie dłużej. To analogowe rozwiązanie, gdzie poszczególne systemy działają po połączeniu kablem koncentrycznym. Za pomocą jednego kabla możliwe jest przesyłanie sygnałów audio i wideo w dwóch kierunkach, a także sterowanie kamerami, a także włączanie sygnału alarmowego. Kamery pozwalają na przesył wysokiej jakości obrazu w formie analogowej. Technologia HDCVI gwarantuje dużą wydajność i niezawodność działania bez potrzeby podłączenia do internetu, przez co wciąż jest ceniona i powszechnie wykorzystywana.

Article Categories:
Dom i wnętrze · Porady i ciekawostki

Comments are closed.

Shares