Jakie środki i akcesoria wybrać do mycia okien?

Written by
akcesoria do mycia okien

Wiele osób uważa mycie okien za bardzo ważny element związany z wizerunkiem domu. Z pewnością tak jest, gdyż stan szyb można ocenić nie tylko od wewnątrz, ale również od strony podwórka czy ulicy. Każdy przechodzień może dostrzec czy okna są czyste, czy zaniedbane. Jaki sprzęt i jakie środki mogą się przydać do regularnego dbania o stan szyb w naszych oknach?

Skuteczne środki czystości

Mieszkania lub domy z dużą ilością przeszkleń wymagają częstych prac porządkowych. Będzie tak zwłaszcza w sytuacji, gdy w domu są małe dzieci lub zwierzęta. Szczególnie psy z zamiłowaniem pozostawiają ślady łap na szybach. Nasze maluchy również uwielbiają przykładanie rączek i noska do szyby. Takie sytuacje zmuszają do częstego dbania o czystość oszklonych powierzchni. Bardzo dobrze sprawdzą się w takiej sytuacji środki czystości Clinex, które odznaczają się wysoką jakością i są skuteczne w działaniu. Można je zakupić zarówno w sklepach stacjonarnych z chemią gospodarcza jak i w sklepach internetowych.

Domowe rozwiązania

W dbaniu o czystość okien mogą nam pomóc również inne środki. Jeśli do ciepłej wody dodamy płynu do naczyń, to pozbędziemy się wszelkich zacieków, odcisków palców, tłustych plam i tym podobnych zabrudzeń. Wykorzystując płyn do naczyń, możemy umyć również żaluzje oraz plastikowe framugi okien. Ten sam roztwór pomoże nam doprowadzić do czystości parapet wewnętrzny i zewnętrzny. Jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne, choć z pewnością nie dorówna skutecznością środkom chemicznym. Do najpopularniejszych rozwiązań stosowanych podczas mycia okien należy mieszanka wody z octem spirytusowym. Za pomocą tej mikstury pozbędziemy się brudu i tłustych plam. Jedynym mankamentem tej mieszanki jest nieprzyjemny zapach. Na szczęście szybko się ulatnia.

Sprzęt do mycia okien

Oprócz odpowiednich preparatów będą nam też potrzebne narzędzia do mycia okien, dopasowane do powierzchni szklanych. Z pewnością przydadzą nam się ściereczki z mikrofibry, myjka i ściągaczka do szyb oraz odpowiednie wiadro. W niektórych sytuacjach może się również przydać kij teleskopowy, za pomocą którego dotrzemy do wysokich części okna. Warto przy tym wziąć pod uwagę jakość kupowanych produktów. Tylko pod tym warunkiem będziemy zadowoleni z wykonanej pracy. Jest to szczególnie istotne jeżeli zajmujemy się myciem okien i witryn zawodowo. W takiej sytuacji nie można sobie pozwolić na stosowanie domowych sposobów. Profesjonalny sprzęt to wizytówka każdego przedsiębiorcy, który zabiega o klientów.

Lśniące i czyste szyby bez smug, to marzenie każdego właściciela mieszkania. Taki efekt jest możliwy do osiągnięcia, jeśli korzystamy z odpowiednich środków do czyszczenia powierzchni okiennych. Jeśli nasza praca ma przynieść pożądane rezultaty, musimy nie tylko zadbać o odpowiednie środki czystości, ale także o profesjonalny sprzęt.

Article Categories:
Dom i wnętrze

Comments are closed.

Shares