Jak zlikwidować podwójny podbródek – nowoczesne zabiegi liftingujące

Written by
nici aptos

Podwójny podbródek może pojawić się już w okolicy 30. roku życia. Przyczyn jego tworzenia się może być wiele, od zmian hormonalnych począwszy, poprzez nieprawidłową dietę, spanie z wysoko uniesioną głową, garbienie się, aż do nieprawidłowej postawy ciała, szczególnie podczas wielu godzin spędzonych przy komputerze i zbyt nisko lokowanej klawiaturze.

Jakie zabiegi na podwójny podbródek?  

Zabiegi ograniczające powstawanie i niwelujące podwójny podbródek mogą mieć charakter mniej lub bardziej inwazyjny. Jednym z nieinwazyjnych zabiegów jest likwidacja podwójnego podbródka za pomocą nici Aptos, które zresztą wykorzystuje się do ujędrnienia i podniesienia innych części twarzy i ciała. Zabieg ten adresowany jest do osób pomiędzy 30 a 65 rokiem życia.

Zabieg z użyciem nici Aptos nazywa się liftingiem bez skalpela. Zintegrowaną z nićmi igłę umieszcza się dokładnie w wytypowanych miejscach podbródka. Nici wykonane są z rozpuszczalnego, naturalnie materiału stymulującego endogenne wytwarzanie kwasu hialuronowego w skórze. W ten sposób zwiększa się nawodnienie oraz nawilżenie skóry co powoduje zwiększenie jej napięcia, poprawia się elastyczność i jędrność, skóra otrzymuje młodszy wygląd. Proces rozpuszczania się nici trwa ok. jednego roku.

Zabieg anti-aging na podbródek

Radiofrekwencja mikroigłowa, czyli zabieg Secret RF to kolejny z zabiegów małoinwazyjnych o charakterze anti-aging, stosowany do poprawy napięcia skóry różnych obszarów ciała, również podwójnego podbródka. Secret RF łączy mikronakłuwanie z emisją fal radiowych. Już tylko mikronakłucia, które wnikają pod skórę na głębokość 05-3,5mm, stymulują skórę do przyspieszonej regeneracji i gojenia się drobnych ranek. Dodatkowo igła umiejscowiona w skórze emituje falę radiową, która podgrzewa warstwę skóry, stymulując powstawanie nowych włókien kolagenowych. Efekt zabiegu jest widoczny bezpośrednio po jego zakończeniu, ale najlepiej powtórzyć zabieg do 5 razy.

Maximus na podwójny podbródek 

Maximus to nieinwazyjny zabieg medycyny estetycznej, wykorzystywany do redukcji podwójnego podbródka. Daje efekt podobny do drenażu limfatycznego z redukcją tkanki tłuszczowej, ujędrnia i modeluje twarz. Maximus łączy w sobie technologię trójpolarnej fali radiowej wraz z dynamiczną aktywacją mięśni. Głowicę urządzenia generującą fale radiowe przykłada się do skóry, w efekcie czego następuje obkurczenie i namnożenie się włókien kolagenowych, natomiast uwolniony w trakcie zabiegu tłuszcz zostaje usunięty w naturalny sposób z organizmu.

Wszystkie trzy metody redukcji podwójnego podbródka należą do zabiegów nieinwazyjnych, krótkich i efektywnych. Dostępne są w salonach medycyny estetycznej, zwykle wymagają kilku wizyt.

 

Article Categories:
Zdrowie i uroda

Comments are closed.

Shares