Idealna czystość w dużym obiekcie, czyli maszynowe mycie podłóg

Written by
mycie podłóg

Utrzymanie w czystości dużych powierzchni to nie lada wyzwanie. W miejscach takich jak magazyny, hale produkcyjne, warsztaty, czy szkoły podłogi wymagają częstego czyszczenia, a plamy bywają trudne do usunięcia. W takim przypadku z pomocą przychodzi maszynowe mycie podłóg. Jakie ma zalety i czym kierować się przy wyborze środka do mycia podłóg do automatów?

Jakie zalety ma maszynowe mycie podłóg?

Zanim zainwestujesz w zakup środków czystości do automatów, warto odpowiedzieć na pytanie – czy maszynowe mycie podłóg w ogóle się opłaca? Jak się okazuje, ma wiele zalet.

  • Niech nie zmyli Cię nazwa – to metoda, która nie opiera się wyłącznie na myciu. Umożliwia również szybkie suszenie. Dzięki temu nie trzeba czekać długo, aż pomieszczenie będzie mogło być znów używane. To bardzo ważne dla zachowania wysokiej efektywności pracy, a także bezpieczeństwa.
  • Szczotki, w które wyposażone jest urządzenie do maszynowego mycia podłóg, dokładnie szorują powierzchnię. A to oznacza, że jest to bardziej efektywna metoda niż mycie ręczne.
  • Podczas mycia maszynowego, brudna woda trafia do osobnego pojemnika. Wygląda to inaczej niż w przypadku mopa, który maczany jest w zanieczyszczonej wodzie, co utrudnia osiągnięcie zadowalającego efektu.
  • Wysokiej jakości koncentrat do mycia podłóg w połączeniu z nowoczesną maszyną pozwala na szybsze i bardziej efektywne czyszczenie dużych powierzchni. Poza tym dzięki takiemu połączeniu pozbędziesz się nawet najbardziej uporczywych plam (np. oleju, farb), których nie jesteś w stanie usunąć zwykłym mopem.

Niestety nie zawsze zastosowanie metody, jaką jest maszynowe mycie podłóg, jest możliwe. Nie sprawdzi się w przypadku mniejszych zakamarków, małych pomieszczeń, czy schodów. Są to przypadki, w których warto rozważyć zakup wysokiej jakości środka do mycia podłóg i mopa.

Środki czystości do automatów – który z nich wybrać?

Warto pamiętać, że nie każdy produkt nadaje się do urządzeń służących do maszynowego mycia podłóg. Wśród nich są przede wszystkim płyny wysoko pieniące. Ich użycie może spowodować zalanie akumulatora, a tym samym awarię urządzenia.

Dużo lepszym wyborem będzie niepieniący koncentrat do mycia podłóg, który zawiera dodatek aktywnych komponentów. Dzięki temu nie tylko czyści, ale i pielęgnuje podłogi. Możesz używać go do różnych rodzajów podłóg odpornych na działanie wody.

Przy zakupie środka do automatu, zwróć uwagę również na to, czy pozostawia antypoślizgową powłokę. Jest to bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa (szczególnie w szkołach, warsztatach).

Poza tym dobrym wyborem będą produkty o większej pojemności. W przypadku dużych powierzchni używanie małych opakowań może być problematyczne. Co chwila musisz martwić się o zakup nowych środków czystości, co spowalnia pracę. Dlatego, jeśli zajmujesz się czyszczeniem dużych powierzchni, szczególnie narażonych na zabrudzenia postaw na produkty w opakowaniach o pojemności 10 l lub 200 l w zależności od potrzeb.

Article Categories:
Finanse i biznes

Comments are closed.

Shares