Ekologiczne samochody Hondy – przegląd modeli

Written by
Ekologiczne samochody Hondy

Z pewnością samochody z napędem elektrycznym i hybrydowym są bardziej przyjazne środowisku niż auta z tradycyjnymi silnikami spalinowymi. Prawdopodobnie już niedługo zdominują rynek motoryzacyjny. Honda nie pozostaje w tym temacie w tyle, przeciwnie – jest jednym z prekursorów pro-ekologicznych rozwiązań w samochodach. Modele Hondy, w których zastosowano napęd elektryczny lub hybrydowy to: Honda e, CR-V Hybrid oraz Jazz i Jazz Crosstar.

Honda e

Nowa Honda e to wyjątkowy, piękny pojazd z napędem elektrycznym. Pierwsze tego typu auto w ofercie japońskiego koncernu. Zdobyła pierwsze miejsce w kategorii ,,Best Of The Best” konkursu Dot Design Awards 2020. Jest to nagroda przyznawana od 1955 roku przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen, uznawana za jedną z najbardziej prestiżowych w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Auto ma 3895 mm długości, 1750 mm szerokości, 1512 mm wysokości i zaliczana jest to segmentu pojazdów miejskich.  Ten model Hondy wyposażony został w bezemisyjny silnik elektryczny o mocy 150 KM, który generuje moment obrotowy na poziomie 315 Nm. Maksymalna prędkość deklarowana przez producenta wynosi 145 km/h. Akumulatory umieszczone w Hondzie e mają pojemność 35,5 kWh, co pozwala uzyskać zasięg około 200 km. Producent deklaruje, że układ napędowy i jezdny Hondy e jest cichy, elastyczny i niezwykle komfortowy. Honda e przyspiesza i zwalnia używając systemu regeneracyjnego hamowania – robi się to za pomocą tylko jednego pedału.

Honda CR-V Hybrid

Honda CR-V ma hybrydowy napęd, który samoczynnie się ładuje podczas jazdy. Jak wiadomo, technologia hybrydowa nie tylko zmniejsza emisję spalin, ale obniża koszty jazdy, redukując zużycie paliwa. Średnie spalanie w miejskich korkach przy włączonej klimatyzacji dla CR-V Hybrid wyniosło zaledwie 7 litrów na 100 km. Poza miastem zużycie paliwa spada do 6,5 litra. Ten model Hondy to ekonomiczny SUV, który może przejechać nawet 860 km między kolejnymi tankowaniami paliwa. Inteligentne tryby jazdy Hondy CR-V automatycznie zmieniają się podczas jazdy, optymalizując osiągi w różnych warunkach.  W CR-V Hybrid do dyspozycji mamy 184 KM mocy i 305 Nm momentu obrotowego. Gwarantuje to całkiem dobre osiągi jak na duże auto rodzinne. Od 0 do 100 km/h z napędem 4×4 przyśpiesza w czasie 9,2 s.

Honda Jazz i Jazz Crosstar

Samochód Honda Jazz od lat jest przebojem wśród aut miejskich segmentu B. Teraz dostępna jest w dwóch wersjach nadwoziowych: zaawansowanym technicznie Jazz i sportowym Jazz Crosstar.  Do dyspozycji kierowcy są trzy tryby jazdy. Inteligentny system zamontowany w Hondzie Jazz przełącza się między nimi automatycznie, optymalizując wydajność.  W tym modelu Hondy zastosowano technologię e:HEV.  Dzięki niej świetne parametry jazdy udało się połączyć z niskim zużyciem paliwa i redukcją emisji szkodliwych substancji w spalinach. Skrzynia biegów ma bezpośrednie przełożenie, co pozwala kierowcy lepiej panować nad jego zachowaniem.  W tej hybrydzie mocne silniki elektryczne wspierane są 1,5-litowym silnikiem benzynowym wyposażonym w układ intelligent-Multi Mode Drive. Tym wszystkim zawiaduje dobrze zestrojony, inteligentny moduł sterowania. Łączna moc całego napędu wynosi 109 KM, co wystarcza na jazdę zarówno po mieście, jak i poza nim.

Podsumowując, jeśli chcesz kupić nowy samochód na lata, to warto zainwestować w hybrydę lub auto elektryczne. Jeśli ważne są dla Ciebie jakość i innowacyjność rozwiązań, z pewnością trzeba wziąć pod uwagę samochody Honda z takim napędem. Oferta jest szeroka i każdy znajdzie odpowiedni model.

źródło: autowitolin.pl – Salon Honda Warszawa 

Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Motoryzacja i technika

Comments are closed.

Shares