Doradca kredytowy vs. oferty z banków – co wybrać?

Written by
doradca kredytowy

Czasami każdemu z nas zdarza się popaść w kłopoty finansowe bądź po prostu potrzebujemy dodatkowej gotówki na konkretny cel. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie zorganizować pieniędzy, to poważnie zaczynamy myśleć o wzięciu pożyczki bankowej. Jednak obecnie na rynku jest tylko opcji, że bardzo ciężko jest cokolwiek wybrać. Szczególnie jeśli chcemy dostać pożyczkę na dobrych warunkach. Dlatego powinniśmy zastanowić się, czy będziemy kredytu szukać sami, czy skorzystamy z pomocy doradcy kredytowego?

Kim jest doradca kredytowy i na czym zarabia?

Jak sama nazwa stanowiska mówi, jest to osoba zajmująca się pomocą przy wyborze odpowiedniego kredytu. Mimo tego, że doradca kredytowy pomaga nam w podjęciu odpowiedniej dla nas oferty, to sam na tym zarabia. Jeśli weźmiemy kredyt z pomocą doradcy, on uzyska prowizję, zależną od wysokości gotówki przez nas otrzymanej.

Kiedy warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego?

Jak wcześniej wspomnieliśmy, doradca pomoże nam wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytową. Poza tym dzięki jego pomocy znacznie łatwiej dopełnimy wszelkich formalności. Jeśli papirologia i terminy bankowe są dla nas zbyt trudne do zrozumienia, to doradca kredytu wszystko nam wytłumaczy, dzięki czemu będziemy wiedzieli, co podpisujemy. Doradca odpowie także na wszelkie nurtujące nas pytania odnośnie do zaciągniętej pożyczki.

Jak wybrać odpowiedniego doradcę?

Przede wszystkim powinniśmy znaleźć takiego, który ma nieposzlakowaną opinię. Bardzo łatwo można znaleźć takie informacje, chociażby w Internecie. Doradca kredytowy będzie w pewnym sensie zajmował się naszymi pieniędzmi. Dlatego powinniśmy mu ufać i czuć, że możemy mu powierzyć nasze interesy. Pewnie powinniśmy wybrać osobę o sporym doświadczeniu zawodowym. Owszem jest ono ważne, ale nie jest głównym wyznacznikiem. Czasami lepiej wybrać kogoś, kto spojrzy na całą sprawę świeżym okiem, niezaślepionym tylko prowizją, którą za nas otrzyma.

Doradca kredytowy czy oferty z banków – co wybrać?

O wiele lepszą opcją jest wybór doradcy kredytowego w Warszawie. Poszukując kredytu na własną rękę, spędzimy wiele godzin w Internecie czy na rozmowach z konsultantami, którzy mają dla nas tylko ofertę jednego banku. Doradca kredytowy ma dla nas niejedną ofertę, z czego od razu przedstawia nam tę najlepszą, dzięki czemu zaoszczędzimy mnóstwo czasu. Poza tym współpracując z doradcą kredytowym, możemy liczyć na wsparcie podczas wypełniania dokumentów, czy rozwiać wszelkie wątpliwości, które nas nurtują. Jeśli nie mamy pojęcia o zagadnieniach związanych z bankowością, to doradca kredytowy jest tutaj jak najlepszym rozwiązaniem.

Article Categories:
Finanse i biznes

Comments are closed.

Shares