Donice kamienne w aranżacji ogrodu

Written by
kamienne donice

Aranżacja ogrodu to zadanie tylko z pozoru proste do wykonania. W rzeczywistości za idealnym ogrodem stoi niezliczona ilość pracy doświadczonych osób, zaczynając od projektantów, kończąc na ogrodnikach. Aby móc cieszyć się ogrodem, niczym z jednego z czasopism branżowych poświęcić musimy wiele czasu, a także zaangażowania. Jak zwykle, tak i podczas aranżowania ogrodu, diabeł tkwi w szczegółach, dlatego warto zwracać uwagę na to, co wybieramy. Ważne jest stawianie nie tylko na rozwiązania pasujące kształtem czy kolorystyką do domu i posiadanych elementów dekoracyjnych w ogrodzie, ale również na ich trwałość. Czy donice kamienne sprawdzą się w ogrodzie? Czy warto postawić na to rozwiązanie?

Sposób na kwiaty w ogrodzie 

Donice z kamienia to element, który nie tylko świadczy o wygodzie, ale także pozwala ozdobić przestrzeń zieloną wokół domu czy mieszkania. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem, jest wykorzystywanie kamiennych donic do sadzenia w nich różnego rodzaju kwiatów i roślin, zarówno tych kwitnących, jak i traw. W zależności od rodzaju donic, na jakie się zdecydujemy, możemy posadzić w nich zarówno gatunki o charakterze zwisającym, jak i chociażby trawy, które w połączeniu z surowością kamienia sprawią, że nasz ogród nabierze nowoczesnego wyglądu. Kwiaty posadzone w donicach kamiennych, znacznie lepiej znoszą skrajne warunki atmosferyczne niż te, posiadające plastikowe doniczki.

Krzewy i drzewka pod kontrolą – donice kamienne w praktyce

Kamienne donice to świetna alternatywa dla sadzenia drzew i krzewów bezpośrednio w ziemi. Dzięki ograniczonej ilości miejsca, roślina nie ma możliwości zbyt dużego rozrostu, co pozwala na kontrolowanie jej wyglądu. Dodatkowo, dzięki umieszczeniu drzewek w donicy mamy możliwość ustawienia ich w niewielkiej odległości od zabudowy, bez obaw o ingerencję w fundamenty budynku. Mimo iż donice z kamienia są znacznie cięższe od zwykłych, wykonanych z plastiku, mamy możliwość przeniesienia ich na sezon zimowy w cieplejsze miejsce, aby zapobiec ich przemarznięciu. 

Donice z kamienia jako dekoracja ogrodu i tarasu

Niewątpliwą przewagą donic wykonanych z kamienia nad tymi, które stworzone zostały z tworzyw sztucznych, są ich walory dekoracyjne. Surowość kamienia i delikatność roślin świetnie sprawdza się zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie. Możliwość doboru najbardziej odpowiadającego potrzebom kształtu sprawia, że donice z kamienia wykorzystać możemy zarówno do obsadzenia alejek, jak i altanek czy innych miejsc odpoczynku i rekreacji. To dekoracyjne rozwiązanie jest także znacznie bardziej wytrzymałe aniżeli standardowe donice.

Article Categories:
Dom i wnętrze

Comments are closed.

Shares