Dłużnik za granicą? Sięgnij po pomoc firmy windykacyjnej

Written by
windykacja międzynarodowa

W obecnych czasach coraz więcej firm zmaga się z problemem przeterminowanych płatności lub niewypłacalnych kontrahentów. Dotyczy to również współpracy międzynarodowej. Wówczas z pomocą może Wam przyjść firma windykacyjna, której specjalizacją jest odzyskiwanie należności, również w wymianie zagranicznej, i cechuje się przy tym dużą skutecznością. Warto sięgnąć po jej wsparcie.

Dlaczego warto zaufać firmie windykacyjnej?

We współpracy biznesowej warto stawiać na zaufanych i sprawdzonych partnerów. Dotyczy to również wyboru firmy windykacyjnej, która przejmie z Waszych barków trudny obowiązek ściągania przeterminowanych należności finansowych. Wbrew pozorom to coraz częściej występujący problem w obecnych realiach biznesowych i dotyczy on nie tylko wewnętrznego rynku polskiego, ale również współpracy międzynarodowej. Windykacja międzynarodowa różni się od tej w Polsce. Dlatego wybór odpowiedniej firmy windykacyjnej powinien być uzależniony również od jej doświadczenia w zakresie odzyskiwania należności wśród podmiotów zagranicznych lub osób, które wyjechały za granicę, chcąc uniknąć obowiązku zapłaty swoich zobowiązań.

W takich sytuacjach można postawić na próbę odzyskania należności we własnym zakresie, choć często jest to nieskuteczne, o czym świadczą przecież przeterminowane płatności. Windykacja międzynarodowa jest również sporym wyzwaniem dla organów państwowych, w tym również policji, czy prawników, którzy reprezentują dany podmiot. Prawo w różnych krajach się różni, dlatego odzyskiwanie należności w realiach międzynarodowych wymaga odpowiedniego doświadczenia i znajomości zasad postępowania w danym kraju. Dzięki współpracy z renomowaną firmą windykacyjną zyskacie pewność, że Wasze interesy będą odpowiednio reprezentowane, a wszystko odbędzie się w zgodzie z literą prawa.

Jak działa firma windykacyjna?

Działania firmy windykacyjnej w ramach windykacji międzynarodowej powinny cechować się przede wszystkim wysokim profesjonalizmem. Na polskim rynku funkcjonuje dosłownie kilka takich firm, które mają odpowiednie doświadczenie i możliwości, by godnie reprezentować interesy polskich klientów na arenie międzynarodowej. Na początku firma windykacyjna będzie starała się odzyskać należności finansowe polubownie i jest to bardzo korzystne dla klienta, ponieważ rozliczenie wówczas następuje dopiero po pozytywnym zakończeniu sprawy, dlatego prowizja dla partnera wypłacana jest po wpływie środków od dłużnika.

Alternatywą może być droga sądowa, gdzie firma windykacyjna wspiera wierzyciela w przygotowaniu dokumentu zwanego Europejskim Nakazem Zapłaty, jeżeli windykacja międzynarodowa dotyczy rynku europejskiego. Taki dokument wydawany jest po przewodzie sądowym na bazie wniesionego wcześniej pozwu. Wówczas finansowanie współpracy z firmą windykacyjną następuje przez zakończeniem sprawy. Wsparcie profesjonalnej firmy windykacyjnej w zakresie ściągania należności od zagranicznych dłużników może być bardzo szerokie. Przede wszystkim możecie liczyć na znajomość prawa w danym kraju oraz komunikację w wielu językach, co jest podstawą do skutecznej i przeprowadzonej zgodnie z prawem windykacji międzynarodowej. Ściąganie należności we własnym zakresie może być bardzo pracochłonne oraz mało skuteczne, dlatego warto sięgnąć po pomoc firmy windykacyjnej.

Article Categories:
Finanse i biznes

Comments are closed.

Shares