Dlaczego prezerwatywy smakowe przeznaczone są tylko do seksu oralnego?

Written by
prezerwatywy durex

Prezerwatywy smakowe, prążkowane, supercienkie – wybór jest naprawdę duży. Czy wszystkie z nich mają identyczne przeznaczenie? Najwięcej pytań pojawia się w odniesieniu do tych smakowych, ponieważ poleca się je przy seksie oralnym. Czy to oznacza, że nie możesz używać ich podczas stosunku waginalnego?

Prezerwatywy o różnych smakach – w jakich sytuacjach sprawdzą się najlepiej?

Prezerwatywy Durex dostępne są w różnych wersjach. W aptekach i sklepach znajdziesz te o zmysłowym smaku truskawki, banana, pomarańczy i jabłka. Dzięki temu, że wybór jest duży, możesz eksperymentować i szukać swojego ulubionego produktu.

W jakich sytuacjach warto zastąpić klasyczne prezerwatywy tymi smakowymi? Polecane są one w przypadku gry wstępnej i seksu oralnego. Zmysłowy smak gwarantuje dodatkowe doznania i podkręca atmosferę w sypialni.

Używanie prezerwatyw jest ważne również ze względów bezpieczeństwa. Musisz pamiętać, że nawet podczas pieszczot ustami może dojść do przenoszenia patogenów chorobotwórczych, które są przyczyną infekcji intymnych. Dlatego, nawet jeśli podczas gry wstępnej ryzyko zajścia w ciążę nie jest tak duże, warto ich używać.

Dlaczego prezerwatywy smakowe przeznaczone są tylko do seksu oralnego?

Dlaczego mówi się o tym, że tego typu prezerwatywy nadają się wyłącznie do seksu oralnego? Po pierwsze aromatyzowane środki nawilżające, które zawierają, zwiększają ryzyko rozwoju infekcji drożdżakowej pochwy. Poza tym mogą podrażniać skórę wrażliwą, skłonną do alergii (choć ich producenci przykładają coraz większą uwagę do tego, aby były to produkty o delikatnym działaniu).

Oprócz tego jest jeszcze jeden argument przejawiający za tym, aby stosować tego typu prezerwatywy wyłącznie podczas seksu oralnego. Tylko wtedy masz możliwość poczuć ich zmysłowy smak. Przestaje on mieć znaczenie w czasie stosunku waginalnego. Ich używanie w tym przypadku mija się z celem.

Musisz również pamiętać o tym, że po seksie oralnym, należy założyć nową prezerwatywę. Zamiast tej o zmysłowym smaku, do wyboru masz wiele innych prezerwatyw Durex przeznaczonych również do seksu waginalnego. W zależności od tego, czego oczekujesz, możesz postawić na prezerwatywy:

  • ultracienkie, które dają poczucie maksymalnej bliskości i są dobrym rozwiązaniem, jeśli nie przepadasz za prezerwatywami (bo w ogóle nie poczujesz, że ich używasz);
  • ekstra nawilżane – sprawdzą się doskonale w przypadku problemów z suchością pochwy oraz skóry skłonnej do podrażnień;
  • prążkowane – pomogą Ci urozmaicić życie seksualne, ponieważ są źródłem dodatkowej stymulacji;
  • wykonane z innego materiału niż lateks – będą dobrym rozwiązaniem, jeśli masz na niego alergię, a jednocześnie nie chcesz rezygnować z możliwości, które dają Ci prezerwatywy;

Niezależnie od tego, czy zbliżenie skończy się na seksie oralnym, czy nie, warto sięgnąć po wysokiej jakości prezerwatywy. Gwarantują one dodatkowe doznania bez konieczności zakupu gadżetów erotycznych i chronią przed chorobami wenerycznymi.

Article Categories:
Porady i ciekawostki · Zdrowie i uroda

Comments are closed.

Shares