Czym jest maderoterapia i kiedy warto z niej skorzystać?

Written by
maderoterapia

Maderoterapia to wszechstronnie działający masaż, dzięki któremu możemy wejść w stan głębokiego relaksu i zredukować widoczność cellulitu. Ta holistyczna metoda rodem z Kolumbii łączy w sobie elementy drenażu limfatycznego z masażem wykorzystującym anatomicznie dopasowane do krzywizn ciała drewniane przyrządy. Głównym celem zabiegu jest poprawa wyglądu połączona z usprawnieniem funkcjonowania całego organizmu.

Czym jest i jak działa maderoterapia?

Maderoterapia to jedna z najskuteczniejszych form walki z cellulitem. Jest to zabieg o charakterze holistycznym, do którego wykonania używa się drewnianych narzędzi o specjalnej budowie. Technika tego masażu wywodzi się z Kolumbii. Jego główną zaletą jest silne działanie redukujące cellulit. Oprócz tego podczas zabiegu organizm oczyszcza się z toksyn, a wszelkie obrzęki ulegają zmniejszeniu. Zabieg ten wykazuje znacznie większą skuteczność niż podobnie działające bańka chińska i drenaż limfatyczny. Maderoterapia jest świetną i bezpieczną alternatywą dla zabiegów wykonywanych przy pomocy maszyn. Nadaje się również dla osób z tendencją do pękania naczynek lub powstawania siniaków i wybroczyn.

Jak wygląda zabieg maderoterapii?

Pierwszym krokiem jest wykonania maderoterapii jest wykonanie drenażu limfatycznego w obrębie obojczyków. Następny w kolejności jest brzuch. W trakcie masażu wykonuje się również niezbędne ćwiczenia oddechowe. W drugim etapie mamy do czynienia z masażem, do którego wykonania konieczne jest użycie olejku. Może on być neutralny lub zapachowy, w zależności od indywidualnych preferencji klienta. Do masażu wykorzystuje się zestaw narzędzi drewnianych, przy czym każdy ma inny kształt i jest dopasowany do innej partii ciała. Ostatnim etapem maderoterapii jest masaż manualny. Stosuje się go, by wyciszyć tkanki i wprowadzić ciało w stan głębokiego relaksu po intensywnym masażu z użyciem przyrządów.

Jakie korzyści przynosi korzystanie z maderoterapii?

Zabieg maderoterapii działa nie tylko na skórę, ale również na poziomie mięśni i stawów. Uważa się, że maderoterapia jako metoda holistyczna poprawia nie tylko ogólny wygląd sylwetki, ale także równoważy i stymuluje wewnętrzną energię redukując stres i różnego rodzaju dolegliwości bólowe. Masaż ten pozwala skutecznie walczyć z problemem widocznej i nieestetycznej tkanki tłuszczowej w postaci cellulitu. Maderoterapia napina skórę, ujędrnia ją i sprawia, że wygląda znacznie zdrowiej. Wpływa również na poprawę krążenia, co z kolei poprawia natlenienie wszystkich komórek ciała.

Maderoterapia jest zabiegiem polecanym osobom zmagającym się z cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej oraz tym, którym zależy na redukcji stresu i ogólnej poprawie funkcjonowania organizmu.

Article Categories:
Zdrowie i uroda

Comments are closed.

Shares