Co warto mieć przy sobie podczas jazdy na desce?

Written by
skateshop online

Wybierając się na deskorolkę, należy dobrze przemyśleć, co właściwie ze sobą zabrać. Zbędny balast może być utrudnieniem, szczególnie podczas jazdy wyczynowej.

Zasada pierwsza – im mniej, tym lepiej!

Zbyt duża ilość zabranych przedmiotów na deskorolkę może być kłopotliwa. Z reguły nie mamy gdzie ich zapakować, a jazda z dodatkową torbą może nie należeć do najłatwiejszych. Bez czego wyjście z domu jest niemożliwe dla większości osób? Klucze do domu, telefon i portfel to 3 rzeczy, które zabiera każdy. Na szczęście pomieści je wygodna saszetka Prosto. Ponadto, można schować do niej również kilka części do deskorolek, które psują się najczęściej:

  • Skate toll,
  • Zapasowe łożysko,
  • Nakrętki na trucki,
  • Montażówki.

I najważniejsze – obecność saszetki nie utrudnia jazdy na deskorolce, nawet podczas wykonywania tricków.

Czapka z daszkiem

Czapka skate to nieodłączny element garderoby większości osób jeżdżących na deskorolkach, zarówno zawodowo jak i hobbystycznie. Szczególnie w okresie letnim, gdy temperatura jest wysoka, a ochrona głowy staje się obowiązkowa. Wtedy nie jest czymś, co warto, a trzeba mieć przy sobie! Modele snapback umożliwiają także noszenie ich odwrotnie – daszkiem zwróconym do tylu, co jeszcze bardziej nadaje charakter luźnej stylizacji. Ich wybór jest ogromny: od jasnych, stonowanych kolorów, po ciemne i szalone, typowo letnie kolory!

Przekąski i napoje

Planując długą jazdę na desce lub naukę kolejnych trików, przydatna może być butelka z wodą i drobne przekąski. Są to jednak rzeczy, których nie warto zabierać ze sobą z domu – będą tylko zbędnym balastem. Najwygodniej zaopatrzyć się w nie po drodze, w sklepie w pobliżu skateparku, aby były pod ręką już podczas przerwy.

Dodatkowa bluza

Pogoda lubi płatać figle. Nawet piękny, słoneczny dzień może znacznie się ochłodzić i zmienić w pochmurny. Szczególnie jeśli wyprawa deskorolką lub nauka nowych trików ma być długa i intensywna, z pewnością przyda się bluzka z kapturem! Rozpinana czy wciągana przez głowę – dla każdego coś dobreg! Dzięki niej nawet nagły kryzys pogody nie będzie w stanie zepsuć naszych planów. Gdy nie jest potrzebna – świetnie będzie wyglądała przewiązana w pasie, jako element stylizacji.

Wygodna odzież i odpowiednie obuwie

Odzież na deskę musi być przede wszystkim wygodna i wykonana z materiałów wysokiej jakości. Powinna być to typowa odzież sportowa, chyba nikt nie wyobraża sobie jazdy na desce w rurkach i koszuli! Warto wybrać ubrania, które w żaden sposób nie będą krępowały ruchów, szczególnie w nogach. Istotne jest również obuwie. Musi być wiązane i idealnie przylegać do nogi, by zwiększały nie tylko komfort jazdy, ale przede wszystkim jej bezpieczeństwo. Nie mogą być to klapki, japonki, sandały ani inne odkryte buty wsuwane.

Lista rzeczy, jakie są przydatne podczas każdego wyjścia z domu, wydaje się nie mieć końca. W przypadku jazdy na deskorolce trzeba ją absolutnie ograniczyć do niezbędnego minimum. Zbędny balast zmniejszy bezpieczeństwo i komfort jazdy!

Article Categories:
Moda i styl

Comments are closed.

Shares