5 najczęstszych problemów z iPhone’ami

Written by
serwis iphone warszawa

Telefony Apple cieszą się sporą popularnością z uwagi na doskonałą jakość wykonania. Podobnie jak każdy sprzęt, ten też może ulec uszkodzeniu na skutek różnych czynników. Czy każda awaria iPhone’a wymaga odwiedzin w serwisie? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów ze smartfonami od Apple? W tym artykule zostało zawartych pięć najpopularniejszych przyczyn uszkodzeń iPhone’ów.

Pęknięty wyświetlacz główny w iPhonie

Ten problem dotyka nie tylko użytkowników telefonów Apple. Upadek z wysokości, brak szybki zabezpieczającej czy też normalne korzystanie ze smartfona – wszystko to zwiększa ryzyko pęknięcia głównego wyświetlacza. Niektórym użytkownikom zdarza się również uszkodzenie obiektywu aparatu. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej wymienić wyświetlacz na oryginalny model lub zastosować dobrej jakości zamiennik. Wymiana uszkodzonej szybki w iPhonie to jedna z najczęściej świadczonych usług w niejednym serwisie Apple. Co zrobić, aby uniknąć konieczności wymiany głównego wyświetlacza? Warto zabezpieczyć ekran szybką ochronną, którą można zamontować samodzielnie w domu.

Zalanie telefonu Apple

Oprócz upadku, telefon często jest też narażony na niespodziewany kontakt z płynem. Wylanie kawy czy herbaty na telefon często wiąże się z ryzykiem nieodwracalnego uszkodzenia podzespołów. Choć na pierwszy rzut oka awaria może nie być widoczna, naprawa zalanego iPhone’a jest konieczna praktycznie zawsze. W takim przypadku nie warto zwlekać z wizytą w serwisie, ponieważ uszkodzenie może objawić się dopiero po jakimś czasie.

Problem z gniazdem ładowania

Gniazdo ładowania może ulec uszkodzeniu na skutek normalnego użytkowania. Problem może jednak wystąpić szybciej, jeśli użytkownik zbyt gwałtownie wyciąga kabel z miejsca zasilania. W przypadku niesprawnego gniazda ładowania akumulator będzie ładował się wolniej lub czynność ta w ogóle nie będzie możliwa. Tak jak w przypadku zalanego iPhone’a, naprawa uszkodzonego gniazda okazuje się koniecznością.

Nagłe wyłączanie się urządzenia

Niska pojemność baterii czy słaba odporność na skrajne temperatury – oba te parametry stanowią wady fabryczne, które dość powszechnie występowały w modelu iPhone 5 oraz 6. W takim przypadku urządzenie dość szybko się nagrzewa, co prowadzi do niespodziewanego wyłączania się telefonu. Posiadaczom tego modelu zaleca się więc wymianę baterii, w przypadku zbyt częstych sytuacji tego typu. Niestety, niedopatrzenie może w tym przypadku doprowadzić do bardzo poważnej awarii całego systemu, a co za tym idzie – do całkowitego uszkodzenia smartfona.

Article Categories:
Porady i ciekawostki

Comments are closed.

Shares