3 najczęstsze dolegliwości intymne kobiet

Written by
środki na suchość pochwy

Problemy intymne często budzą w kobietach poczucie wstydu. W rzeczywistości, niektóre problemy zdrowotne zdarzają się dość często i nie należy bać się o nich mówić. Jakie dolegliwości intymne przytrafiają się najczęściej kobietom? Poznaj 3 schorzenia, które wymagają interwencji lekarza.

Zapalenie pęcherza

Infekcje dróg moczowych są nie tylko wstydliwym, ale również bolesnym schorzeniem. Zapalenie pęcherza można rozpoznać po takich objawach jak pieczenie i kłucie w okolicach cewki moczowej, ból przy oddawaniu moczu a także zwiększone parcie na pęcherz. Choroba sprawia również, że stosunki seksualne stają się nieprzyjemnym doświadczeniem. W jaki sposób można zapobiec temu przykremu schorzeniu?

W tym aspekcie najważniejszym jest zachowanie odpowiedniej higieny okolic intymnych. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie wykorzystywanie delikatnych preparatów myjących, a także korzystanie z prysznica zamiast wanny. W leczeniu zapalenia pęcherza bardzo przydatnymi są doustne probiotyki urologiczne, które zapewniają wsparcie i ochronę przed bakteriami. Dobrą praktyką jest też picie dużych ilości wody. Dzięki temu organizm będzie regularnie wypłukiwał potencjalnie chorobotwórcze drobnoustroje z cewki moczowej.

Suchość pochwy

Jak podają statystyki, tylko co czwarta Polka zgłasza się z tą dolegliwością do lekarza. Suchość i swędzenie pochwy nie tylko utrudniają życie, ale też obniżają popęd seksualny. Schorzenie tego typu może mieć różne przyczyny. Najczęściej jest związane z przyjmowaniem niektórych leków np. antyhistaminowych. Nie bez znaczenia dla suchości pochwy jest także niski poziom estrogenów. W takim razie czym leczyć suchość pochwy?

W tym celu należy stosować preparaty nawilżające i chroniące przed otarciami. Środek na suchość pochwy powinien być neutralny pod względem smaku i zapachu. Tego typu produkt przyjmuje się z reguły kilka razy dziennie lub w częstotliwości zalecanej przez lekarza. Brak reakcji na suchość i swędzenie pochwy może doprowadzić do poważnej infekcji. Z tego powodu, jeśli u danej kobiety wystąpią tego typu objawy, warto zgłosić się do ginekologa.

Choroby tarczycy i nadnerczy

Ważnym objawem tego schorzenia są zaburzenia hormonalne, które oddziałują negatywnie na libido. Jeszcze istotniejszym jest problem z produkcją testosteronu. To hormon, który równie silne niweluje ochotę na seks. W tym przypadku jednak wystarczającym nie będzie środek na suchość pochwy. Leczenie zaburzeń tarczycy wymaga wykonania szczegółowych badań pod okiem lekarza. Warto jednak mieć na względzie, że rozpoznanie choroby będzie szybsze, jeśli kobieta zdradzi lekarzowi informacje na temat obniżonego popędu.

Kobiece problemy intymne nie powinny być powodem do wstydu. W wielu przypadkach wyżej opisane objawy można szybko wyleczyć, dzięki zastosowaniu odpowiednich preparatów medycznych lub leków. Z tego powodu, jeśli Twoim problemem jest jedno z wyżej opisanych schorzeń, warto udać się do lekarza.

 

Article Categories:
Zdrowie i uroda

Comments are closed.

Shares